Zalety płotów betonowych

Dlaczego warto montować płoty betonowe? Odpowiedź na to pytanie zna na pewno Klient, który zlecił nam wykonanie tego zadania. Jakie są zalety płotów betonowych i co przemawia za ich montażem? Poniżej prezentujemy zalety takiego rozwiązania.

Beton to ciekawy materiał budowlany. Popularny, tani, a co ważne, trwały i wytrzymały. Nie wymaga konserwacji i dobrze się prezentuje. Nie szkodzi mu wilgoć i można odlać z niego praktycznie każdy kształt, dlatego cieszy się niesłabnącym powodzeniem od czasów starożytności. Oczywiście beton używany w Asyrii czy Starożytnym Rzymie różnił się od współczesnego dość znacznie – bazował na wapieniu oraz popiołach wulkanicznych, które czyniły go wodoszczelnym.

Współczesne, prezentowane na fotografii ogrodzenie betonowe zostało przez nas zmontowane z elementów prefabrykowanych. Poza samym materiałem, zaletą takiego rozwiązania jest szybkość instalacji oraz bardzo dobre spasowanie poszczególnych elementów. Jak można łatwo zauważyć, poza wygrodzeniem działki, pozbawiony ażurowych elementów, minimalistyczny płot zapewnia właścicielowi terenu również wiele prywatności.